איך להשתמש בכסף של אחרים כדי להשקיע
אני הולך לשבור לך עכשיו את אחד המיתוסים הכי נפוצים בעולם ההשקעות, שבסבירות די גבוהה מונע ממך לעלות על המסלול הישיר לעושר.

בוא נאמר את האמת: תחום ההשקעות נתפס על ידי אנשים רבים כתחום שיש בו בעיקר השקעות "גדולות מהחיים", שדורשות סכומים של מאות אלפי ואפילו מיליוני שקלים.

תחשוב למשל על השקעה בנדל"ן (אחד מסוגי ההשקעות הטובות שאנשים יכולים לעשות). כאשר אדם ממוצע שומע על זה, הוא אומר לעצמו "מאיפה אני אביא עכשיו כסף בשביל להשקיע בדירה… אין לי סכומים כאלה".

כתוצאה מכך, הרבה מאוד אנשים מפחדים או נמנעים לחלוטין מתחום הנדל"ן ומהשקעות דומות, בגלל שהם מחזיקים ב"אמונה מוקדמת" שללא מאות אלפי או אפילו מיליוני שקלים מוכנים להשקעה – אין להם מה לחפש בתחום!

אבל אין רחוק יותר מן האמת!

תן לי לספר לך משהו:

ישנה לא רק דרך אחת, אלא מספר דרכים להתחיל להשקיע בחוכמה ואפילו לעשות השקעות "גדולות" בדירה או בבית להשקעה, בלי להביא הון עצמי משמעותי מהבית. ויודע מה? אני אגיד לך יותר מזה:

אתה גם יכול להתחיל להשקיע ללא שום הון ראשוני, כי הכסף לא חייב להיות שייך לך על מנת שתוכל להשקיע אותו וליהנות מהרווחים!

יש לך יכולת עוצמתית ופשוטה להשקיע באמצעות כסף של אנשים אחרים, וליהנות מהרווחים והתשואות שהכסף הזה יביא לך, וזה בדיוק מה שאני הולך ללמד אותך בשיעור זה.

בוא נתחיל מהמושג הרשמי של הרעיון הזה, שהוא נפוץ מאוד בעולם הכלכלה וההשקעות:

OPM – Other People’s Money
("כסף של אנשים אחרים")

משמעות הביטוי הזה היא, שאנחנו ממנפים את כוחו של הכסף של אחרים לטובתנו ומשתמשים בו כדי לקיים השקעות רווחיות משלנו, בצורה הבאה:

 1. אנו לוקחים כסף של מישהו אחר, שמוכן להלוות לנו את הכסף שלו (בעלות מסוימת כמובן).
 2. משקיעים את הכסף בצורה מושכלת, בטוחה וחכמה, באופן שייצר עבורך רווח גבוה ומשמעותי.
 3. מחזירים את הכסף למלווה/הבנק כולל ריבית (בדרך כלל בסביבות ה-3%), שמופרשת מהרווחים של העסקה.
 4. כל שאר הכסף (מה שהרווחנו מההשקעה) – נכנס כרווח נקי לכיס שלך!

ואם בקצרה – השקעת כסף של מישהו אחר, את רוב הרווח שהכסף הזה עשה אתה לוקח לעצמך, ואת הכסף הראשוני אתה מחזיר למי שלווית אותו ממנו.

למהלך הזה קוראים מינוף – שימוש בכסף של אחרים על מנת לייצר עוד יותר כסף לעצמך.

מהניסיון והידע שלי, רוב "הציבור הרחב" בדרך כלל לא ממש מבין עד הסוף שמדובר בכלי חזק מאוד להשקעות, ועבור רבים זהו אפילו סוג של טאבו, שמעורר חשש והתנגדות. פשוט כי זה זר להם.

אנשים רבים נרתעים מהרעיון של "לקחת הלוואה" לצורך השקעה, אפילו אם הם מבינים שההשקעה הזו תחזיר את עצמה כפליים ויותר. הם רואים בהשקעה כזו סוג של "סיכון", ואומרים לעצמם – למה לי לקחת את הסיכון הזה.

אבל אתה יודע מה הכי מצחיק כאן?

רוב האנשים מבצעים פעולה כמעט זהה לזה לפחות פעם אחת במהלך חייהם! ולא רק שהם לא חושבים פעמיים על "הסיכון" שבעניין – אלא הם אפילו רואים בכך מטרה לגיטימית – לקבל את ההלוואה הזו, אפילו כשהיא כלל לא צפויה להניב תשואה מיוחדת כלשהי.

הבנת כבר למה אני מתכוון?

אני מדבר על הסיטואציה שכל אחד מאיתנו מכיר:

השאיפה להקים בית ולרכוש דירה או בית משלנו שנגור בו.

בואו ניקח לדוגמא את המקרה הכי קלאסי, של זוג צעיר ורענן רגע לאחר החתונה, שמעוניין לרכוש דירה ולהקים את הקן המשפחתי שלהם.

היום רוב הזוגות צעירים פשוט לא מסוגלים לשלם לבדם מחיר מלא על דירה. ולכן, הם ניגשים לבנק על מנת לבקש הלוואה, בדמות משכנתא. הם מעמידים לצורך העסקה את הכסף שהצליחו לחסוך, אולי עם קצת עזרה מההורים –

והבנק משלים עבורם את כל שאר הסכום על ידי מתן ההלוואה שהוא מעניק לזוג. כך בני הזוג יכולים להרשות לעצמם לרכוש ולהעביר לאחזקתם את הנכס "היקר", שבאופן עקרוני – אמור להיות "מחוץ" להישג ידם, ומעל ליכולתם הכלכלית!

רק שבמקום שההלוואה הזו תעזור להם לייצר כסף, היא גורמת להם "לאבד" כסף.

ראשית, הדירה החדשה שיקנו לא תייצר להם רווחים חדשים, ושנית, הם יצטרכו להחזיר משמעותית יותר ממה שלקחו.

כל המהלך הזה יגרום לך רק להוציא יותר, ובוודאי שלא להרוויח יותר.

אתם בטח אומרים – אבל עכשיו יש להם דירה… אם לא יקנו יצטרכו לגור בשכירות.

אז הנה הפתעה: אם מסתכלים בטווח הארוך, השקעה נכונה של הכסף הזה ובמקביל מגורים בשכירות, היו מאפשרים לאותו הזוג להיות בעלים של הון גדול הרבה יותר לאורך השנים ובהמשך גם בעלים של דירה ואפילו כמה.

והם היו מרוויחים יותר במקום להוציא יותר לאורך זמן.

במילים אחרות – אם מלכתחילה יקנו לעצמם דירה עם משכנתא ויגורו בה, יהיה להם כעבור 30 שנה כ-70% פחות כסף ממה שיהיה להם אילו יבחרו מלכתחילה להשקיע את הכסף הזה ולחיות זמנית בשכירות (אגב ברמת חיים יותר גבוהה).

בהזדמנות אראה לך חישוב לדוגמה איך מגיעים לזה, אבל כרגע זה לא הנושא. עכשיו אני רוצה להראות לך מה מינוף נכון יכול לעשות להכנסות שלך ואיך אתה יכול לעשות רווחים מדהימים עם סכום יחסית נמוך שאתה אישית משקיע.

הנה איך עושים את זה:

בוא נניח שיש לך הון ראשוני של כ-80,000 שקלים שאתה יכול להשקיע.

עכשיו יש בפניך שתי דרכים כיצד לנהל את העסקה:

האופציה הראשונה היא להשקיע את הכסף הפרטי שלך, בלבד. בסכום כזה רוב ההשקעות הגדולות יהיו סגורות בפניך, וברוב המקרים ההשקעות הנגישות יאפשרו לך לעשות תשואה של עד כ -6% בשנה.

זה אומר שכל שנה אתה תרוויח 4,800 ש"ח מההשקעה שלך במקרה הטוב.

זכור היטב את המספר הזה ובוא נעבור לאפשרות השנייה:

האופציה השנייה שלך היא להשקיע לא רק את הכסף הפרטי שלך, אלא להשתמש בנוסף גם בכספים של אנשים אחרים (OPM) כפי שהסברתי לך קודם, וכך למנף את הכוח של הכסף שלך!

אתה יכול לקחת הלוואה בגובה של כ-120 אלף שקל לצורך העניין (הלוואה מהבנק, משכנתא לכל מטרה, הלוואה מקרן השתלמות וכד'). אתה אמנם תצטרך לשלם ריבית מסוימת על ההלוואה, אבל היא תתגמד ביחס לאפשרויות שנפתחות בפניך –

כי עכשיו, במקום 80,000 ₪ בלבד להשקעה, יש לך 200,000 ₪!

סוג של "מפץ גדול" לכסף שלך, לא פחות מזה. הנה מה שזה הולך לעשות להשקעה שלך:

 • זה פותח לך שפע של הזדמנויות השקעה איכותיות יותר, על נכסים מניבים יותר.
 • מכפיל את הרווח שיהיה לך על הכסף שהבאת מהבית (כי הרווח כעת יהיה לא מסכום של 100 אלף אלא מ-200 אלף ש"ח!).
 • אתה אמנם משלם ריבית עבור ההלוואה של כ-2,500 ש"ח בשנה בלבד (בהנחת ריבית של כ-3.5% על ההלוואה), אך כאן, הסכום הזה "קנה" לנו גישה, לרווחים הרבה יותר גבוהים והזדמנויות השקעה יותר משתלמות! והוא מתגמד ביחס לרווח שנקבל.

בואו נמשיך עם החישוב שלנו:

גייסנו את הסכום של 120,000 השקלים, צירפנו אותם להון הראשוני שלנו על סך 80,000 ₪, וכעת יש לנו ביד 200 אלף ₪ להשקעה.

אנחנו משקיעים את הכסף הזה בדירה או בית להשקעה בארה"ב (שם ניתן למצוא כיום השקעות נדל"ן משתלמות לטווח ארוך שמנוהלות עבורך), שמניבה לנו 9% תשואה שנתית נטו אחרי כל המיסים ודמי הניהול (זה גם יכול להגיע ליותר מזה – אבל לצורך הדוגמא נישאר "צנועים" יחסית).

השקעה בגובה של 200,000 שמניבה 9% בשנה, מייצרת לך כבר כ-18,000 ₪!

שמת לב מה קורה כאן?

באמצעות מהלך פיננסי אחד פשוט, הגדלת יותר מפי 3 את התשואות שלך לשנה, וכעת אתה משלשל לכיס 18,000 שקל במקום "רק" 4,800 ש"ח.

השקעת 80 אלף ₪ אישיים ואתה מרוויח 18 אלף בשנה (בלי לעבוד בשבילם בכלל). אתה מסיים להחזיר את ההלוואה תוך 5 שנים, וכל הרווח הופך לנטו שלך.
זה 18% רווח בשנה על הכסף שהבאת מהבית!

שים לב מה נשאר לך בסיכום,
אחרי שהשקעת בתחילת הדרך רק 80 אלף ₪:

 • אתה בעלים של נכס בשווי של כ-200,000 ₪! כנראה עם השנים ערכו רק יעלה ואם תרצה אתה יכול למכור אותו עם עליית ערך שרק תגדיל את התשואה הראשונית שחישבנו.
 • הנכס מייצר לך כ-18,000 ₪ בשנה. עם עליית מחירי השכירות זה רק יעלה לאורך הזמן.
 • אתה נהנה מ-18% תשואה על הכסף שהשקעת, בזמן שאתה יושב רגל על רגל.
 • לאורך השנים, הסכומים הפנויים שנוצרו מהרווח של העסקה, יכולים להיות מופנים להשקעה בנכסים נוספים או השקעות אחרות שייצרו לך עוד רווח נוסף ופאסיבי.

התנהלות כזו לאורך שנים בצורה מוצלחת (השקעה נכונה של הרווחים שהתקבלו מההשקעה הקודמת), תייצר לך ריבוי אפיקי הכנסה פאסיביים, כך שכעבור שנים תקבל הכנסה מאוד מאוד יפה בכל חודש, בלי שתצטרך לעבוד בכלל!

למעשה, זו בדיוק השיטה שבעזרתה העשירים מתעשרים עוד יותר – הם לא מפחדים להשתמש במינוף חכם ומחושב, ולהגיע לרווחים יותר גדולים ויותר מהר מאשר האדם הממוצע שמתרחק ממהלכים כאלה.

קח עוד רגע כדי להבין ולהפנים את זה עד הסוף:

באמצעות פעולה כלכלית מאוד פשוטה, ואפילו לא יקרה במיוחד, הטסנו את הרווח שלנו כלפי מעלה בלא פחות מ-13 אלף ₪ לשנה והכפלנו את התשואה יותר מפי-3, לעומת התשואה שהיינו מקבלים אם היינו משקיעים רק עם ההון הפרטי.

בעזרת כסף "שאינו שלך", הצלחת לייצר לעצמך בצורה פשוטה ואינטיליגנטית תשואה גדולה הרבה יותר! ומדובר במשהו שניתן גם לחזור עליו שוב ושוב ברגע שתופסים את השיטה.

אני מזכיר לך:

השתמשתי כאן בסכום יחסית "עממי" של 80,000 ש"ח בלבד הון עצמי ו-120 אלף ש"ח הלוואה (סכום שקל מאוד לקבל), כדי שהדוגמא תתאים פחות או יותר לרוב האנשים.

אבל אם אתה מגדיל קצת את הסכומים, למשל מביא הון עצמי של 100 אלף ש"ח ולוקח הלוואה של 200 אלף ש"ח נוספים וכך מגדיל את המינוף, הרווח השנתי שלך קופץ ל-27,000 ש"ח.

שזה 27% תשואה על הכסף שלך. אתה מרוויח הרבה הרבה יותר!
זה הכוח של מינוף גדול יותר.

במקרה הזה, הביטוי הוא לא קלישאה: באמת "רק השמיים הם הגבול".

מישהו שאני מאוד מעריך בתחום ההשקעות (אדם שעושה זאת מתחת לרדאר ומעדיף להיות עשיר בלי למשוך יותר מדי את אור הזרקורים), אמר שככה הוא מייצר לעצמו "נהרות של כסף", והוא צודק לגמרי!

אם אתה גם מוכן להתחיל את הדרך ליצירת "נהרות של כסף" עבורך עצמך, שזורמים אליך בזמן שאתה יושב רק על רגל, עכשיו זו ההזדמנות הטובה ביותר. ככל שמתחילים מוקדם יותר, כך מהר יותר יכולים להגיע להכנסה פאסיבית שיוצרת לך עושר אמיתי.

וזה בדיוק מה שאנחנו עוזרים להגשים לחברי "מועדון המשקיעים של פרופיטי". אנו מאתרים את ההשקעות הטובות ביותר ומלווים אותך עד שתתחיל לקבל מהן רווח.

רוצה שנתאים לך את אישית ההשקעה הטובה ביותר עבורך, שתתחיל לייצר לך הכנסה למשך שנים קדימה, בצורה פאסיבית?

אם הבנת שהגיע הזמן לתת לכסף שלך לעבוד עבורך בצורה יעילה, זוהי ההזדמנות שלך לעשות את הצעד הראשון בדרך להשקעה איכותית שתהיה שלם איתה ב-100%!

מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים.


רוצה להתחיל להרוויח מהשקעה חכמה ולייצר לעצמך עתיד כלכלי בטוח עם הכנסה פאסיבית?

הגיע הזמן לבנות את העושר שלך!
ההשקעה אינה דורשת התעסקות קבועה!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: