כמה צריך להשקיע בנדלן

יש כמה שאלות שהרבה מאוד אנשים שואלים, כשמדברים איתם על השקעות נדל"ן עם ביטחון גבוה.

השאלה הראשונה היא:

"כמה צריך להשקיע כדי לקבל רווח טוב והשקעה בטוחה?"

ואז אני מסביר שהשקעה טובה בדרך כלל מתחילה מסכום של כ-180 אלף ₪. ובסכום הזה אפשר לקנות בית פרטי להשקעה, שיוכל להניב כ-10%-11% תשואה שנתית נטו אחרי כל ההוצאות!

על הדרך אני תמיד מסביר שגם אם יש לך רק חלק מהסכום, נגיד חצי, אתה יכול לקחת הלוואה על הסכום שחסר ואז השוכרים ישלמו עבורך את ההלוואה.

ותוך כמה שנים, הבית שממילא לא היה יקר, יהיה שלך ב-100% וימשיך לייצר לך הכנסה פאסיבית, בזמן שמישהו אחר "קנה" לך חצי ממנו.

ואז כמעט תמיד מגיעה השאלה השנייה:

"איך יכול להיות שהנכסים כל כך זולים? בית פרטי בפחות מ-200,000 ש"ח? זה נשמע 'טוב מדי מכדי להיות אמיתי'…"

אנשים רבים חוששים שמסתתר כאן איזה "catch" שהם מפספסים, או שמשהו כאן לא מציאותי, כי מחיר הנכס נראה להם זול מדי בשביל נכס מבוקש בהשוואה למחירים שהם מכירים בארץ.

אבל התשובה על השאלה הזו, היא דווקא מאוד פשוטה.

יש כאן 2 דברים שבתוכם נמצאת הסיבה, והם:

  1. כל מה שקשור אלינו כישראלים, ומה שאנו מורגלים אליו כאן במסגרת החיים בארץ.
  2. מה שקשור לאמריקאים, וההרגלים התרבותיים/כלכליים שלהם.

בואו נתחיל מעצמינו –

בארץ יש ביקוש היסטרי לקניית דירות.

יכול להיות שזה בגלל שעם ישראל היה שנים רבות בגולה, ללא מקום משלנו, וכעת טבועה בנו כעם כמיהה מסויימת לבית ולמקום שיהיו רק שלנו.
זו גם התפיסה שעוברת בארץ מדור לדור – צריך שיהיה לך בית משלך, ורצוי כמה שיותר מהר.

ובאמת, כמעט כל אחד רוצה לקנות לעצמו בית, והביקוש המטורף הזה לקניית דירות ובתים מקפיץ את המחירים משנה לשנה. כמה שהמחירים לא עולים, עדיין יש מי שיקנה. אז המחירים עכשיו מרקיעי שחקים!

כל מי שפתח טלוויזיה או עיתון בשנים האחרונות, ראה ששוק הנדל"ן בישראל הוא אחד היקרים בעולם ביחס לכמות משכורות שצריך פר דירה.

בישראל נדרשות יותר מ-150 משכורות שלמות (כאילו אתה שם בצד את כל המשכורת) על מנת לרכוש דירה! יותר מערים כמו טוקיו, לונדון ואפילו ניו יורק.

בסופו של דבר, מדובר בעניין פשוט של היצע וביקוש:

הישראלים בארץ "חולים על קניית דירות" וקונים בכל מחיר – ובגלל זה הדירות יקרות והמחירים ממשיכים לעלות עוד ועוד, בצורה שהפכה כבר לכמעט בלתי פרופורציונלית ביחס למה שאנשים מרוויחים.

הנה נקודה נוספת שחשוב להבין כאן:

הרבה אנשים מבינים שהשקעה בנדל"ן, היא אחת ההשקעות האידיאליות. והם צודקים.

אבל הטעות היא, שאנחנו הישראלים כשחושבים על ההשקעה הזו, מייד חושבים על השקעה בדירה בישראל בתור האופציה המועדפת – ולא בצדק!

אולי זה בגלל שאנחנו רוצים להשקיע במשהו "קרוב לבית", אבל בניגוד לדעה הרווחת – ישראל היא מדינה שמבחינת הנתונים היבשים נטו, היום לא משתלם להשקיע בה בתחום הנדל"ן:

התשואות נמוכות (כ- 3-4%), המיסים גבוהים (מה שנוגס עוד יותר ברווח הקטן ממילא), וזה עוד לפני שדיברנו על סכום ההשקעה העצום שנדרש לקניית נכס בארץ, או על עלות המשכנתא שמתווספת לכל העסק.

אבל למרות שכולנו יודעים כמה יקר כאן, וכמה המחירים הפכו להיות לא סבירים – רוב האנשים עדיין לא משנים את דרך המחשבה שלהם, וזוהי גם כנראה הסיבה שהמחירים רק ממשיכים לעלות עוד ועוד.

אבל זוהי בדיוק הנקודה שבה המשקיע החכם, יכול לקחת את הדרך השנייה ולהרוויח! נרחיב על זה בעוד רגע.

עכשיו בוא נמשיך לחלק השני של התשובה, הצד השני במשוואה שלנו:

האמריקאים – מה קורה אצלם ובמה הם שונים?

כמו שאצלנו בארץ השקעה בנדל"ן היא עניין תרבותי לא פחות מכלכלי, כך בארה"ב תחום ההשקעה העיקרי עבור האנשים שם, הוא בשוק ההון, ולא בנדל"ן.

יש להם מודעות הרבה יותר גבוהה לשוק ההון, ובניגוד אלינו, תחום הנדל"ן פשוט לא נחשב לתחום השקעה מרכזי עבור המשפחה האמריקאית הממוצעת. לכן הוא גם לא כזה "לוהט" עבור האמריקאים, והמחירים שם בהרבה מאוד אזורים עדיין נמוכים מאוד יחסית לכמות המשכורות, ולא יצאו משליטה כמו אצלינו.

אם בארץ נפוץ מאוד לראות הורים שעוזרים לילדיהם עם סכום כסף גדול בכדי לקנות דירה – בארה"ב העניין שונה. התופעה המקבילה שם, היא סבים שקונים מניות לנכדים כהשקעה.

נפוץ מאוד גם לראות משפחות שמתייחסות לפנסיה שלהן (מה שנקרא גם ה-401K) כתיק מנייתי לכל דבר, במטרה להעניק לילדים משהו לעתיד.

תרבות ההשכרה בארה"ב נפוצה מאוד, ולא כולם רוצים או מחפשים להיות בעלי נכסים כמו בארץ. מה שאומר, שמחירי הנדל"ן להשקעה בדרך כלל נוחים מאוד, וזולים פי עשרות מונים במיוחד עבורינו הישראלים, שמגיעים ממדינה שבה שוק הנדל"ן מתפוצץ.

במילים אחרות – אפשר לומר שאמריקאים נמצאים כמה שלבים "מאחורינו" בתחום ההשקעה בנדל"ן. בערך כמו מה שהיה בארץ לפני 20-25 שנה. ומי שקונה היום נכס, יכול לבצע השקעה טובה כמו מי שקנה דירה בארץ בסביבות שנת 2000 – 2007!

ניתן לקנות בית במחיר נמו יחסיתך, שמכאן הערך שלו צפוי רק לזנק.

לפחות בתחום הזה, יש לנו את הניסיון האישי ששם אותנו צעד לפני האמריקאים – ואנחנו יכולים לנצל את זה לטובתנו ולצחוק כל הדרך אל הבנק ?

אך יחד עם זאת, חשוב גם לציין שאנו לא מדברים כאן במונחים אבסולוטיים, וכדאי לא להיות שאננים! גם המגמה הזו כבר מתחילה להשתנות לאט לאט, וכיום המודעות בארה"ב להשקעות בנדל"ן מטפסת, וכך גם המחירים שעולים בהדרגה (אך עדיין לא קרובים למחירי השיא).

המסקנה: בשורה התחתונה?

ההבדלים התרבותיים והכלכליים האלו, הם "פתח נסתר לרווחים" עבור המשקיע החכם!

אחרי "משבר המשכנתאות" של 2008, מחירי הנדל"ן בארה"ב ירדו מאוד חזק, והממשלה האמריקנית עשתה שינויים רבים בחוק כדי שמשבר כזה לא יקרה שוב.

אבל מה שזה יצר עבורנו המשקיעים, זהו חלון הזדמנויות יוצא דופן, שקורה רק לעיתים נדירות בהיסטוריה, ומאפשר לקנות נכסי נדל"ן במחירים שהפכו לנוחים, וכעת רק מטפסים למעלה.

אז עכשיו הוא הזמן המושלם להשקיע, כשהמחירים עדיין נמוכים וניתן להרוויח בצורה יפה מאוד מהשקעה נכונה.

במקום להשקיע בנכס במחיר מופקע ומנופח בארץ, ולבלות את 25 השנים הבאות בתשלום החזרי משכנתא – יש לך אפשרות להשקיע בנכס ברמה זהה (ואפילו גבוהה יותר), באזור מבוקש בארה"ב, בפחות מ-1/4 מחיר!

ובעוד שנכס יקר וכבד בארץ יניב במקרה הטוב תשואה של 3-4% נטו , מהשקעה בנכס מקביל בארה"ב התשואה מטפסת ל-10% ואף יותר מזה.

השקעה כספית בארה"ב בקלות יכולה להניב לך פי 3 עד 4 יותר רווחים, מאשר השקעה של סכום זהה בארץ!

בהשקעה של סכום יחסית נמוך, אפילו החל מ-180,000 ₪, אתה יכול להפוך לבעל נכס מניב, שייצר לך הכנסה קבועה למשך שנים רבות קדימה, ויעזור לך להתחיל לבנות את הדרך שלך לחופש כלכלי!

ב"מועדון המתעשרים" של פרופיטי, אנו עוזרים לך לתכנן בחוכמה את העתיד הכלכלי שלך, ומאתרים עבורך השקעות איכותיות עם כל היתרונות שמשקיע יכול לרצות:

תשואות טובות, ביטחון גבוה במיוחד, שקט נפשי ושגשוג כלכלי לטווח ארוך, והכל לאחר בדיקה מעמיקה ויסודית שלנו!

לא צריך להחזיק בסכומים גבוהים כדי להתחיל להשקיע, והמומחיות שלנו היא לעזור לכל משקיע למצוא השקעה חזקה לעתיד אפילו בסכומים נמוכים, שבארץ בקושי היה ניתן להגיע איתם לתוצאה משמעותית.

אז… מוכן לבצע השקעה חכמה שתעזור לך להתחיל לבנות את העושר שלך?
לייצר הכנסה פאסיבית שתכניס לך כסף לחשבון מדי חודש, בלי שתעשה עבורו דבר?

 

רוצה שנתאים לך אישית את ההשקעה הטובה ביותר עבורך, שתתחיל לייצר לך הכנסה למשך שנים קדימה, בצורה פאסיבית?

אם הבנת שהגיע הזמן לתת לכסף שלך לעבוד עבורך בצורה יעילה, זוהי ההזדמנות שלך לעשות את הצעד הראשון בדרך להשקעה איכותית שתהיה שלם איתה ב-100%!

מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים.


רוצה ליצור לעצמך מקור הכנסה פאסיבית של אלפי שקלים בחודש, בעזרת השקעה רווחית וחכמה שמתאימה לך?

הגיע הזמן לבנות את העושר שלך!
ההשקעה אינה דורשת התעסקות קבועה!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: