איפה להשקיע בנדלן - בארץ או בחו"ל
איפה כדאי ומשתלם יותר להשקיע – בארץ, או בחו"ל?

זו שאלה נפוצה שמשקיעים רבים שואלים בתחילת דרכם.

לכאורה נראה שמדובר בבחירה לא פשוטה, וההתלבטות בין השקעה בארץ לבין השקעה בחו"ל מובנת – כי אנחנו רוצים להשקיע במקום קרוב אלינו שמרגישים נוח איתו, אבל באותו הזמן רוצים לוודא שאנחנו לא מפספס הזדמנות טובה יותר במקום רחוק.

אבל ברגע ששמים את כל הנתונים והשיקולים מול העיניים, עבור רוב האנשים הבחירה הופכת לקלה במיוחד.

אז בואו נשווה את השיקולים המרכזיים של השקעה בארץ מול השקעה בחו"ל, כדי שתוכלו לעשות את הבחירה המתאימה עבורכם ותוכלו לתת לכסף שלכם לעבוד מהר יותר עבורכם ולייצר לכם רווח, בלי יותר מדי התלבטויות.

בואו נתחיל מהשיקול הראשון, שהוא בעצם השורה התחתונה – איפה נרוויח יותר?

כסף שמושקע בנדל"ן בחו"ל, יכול בקלות לעשות פי 3-4 רווח מסכום כסף זהה שיושקע בישראל.

אם בישראל אנו מדברים על תשואות של 3-4% במקרה הטוב, בהשקעה חכמה בחו"ל אפשר די בקלות להגיע ל-9-12% בשנה, ואף יותר מזה בחלק מהמקרים.

מה שאומר, שאפילו בהשקעה קטנה יחסית בחו"ל – ניתן להרוויח את אותו סכום שירוויח משקיע בארץ שישלם פי 3 ו-4 יותר עבור נכס להשקעה (ארחיב לגבי זה בעוד רגע).

שיקול נוסף וחשוב לא פחות, הוא רמת ההתעסקות. או במילים אחרות: כמה ניהול ו"כאבי ראש" ההשקעה תדרוש?

בזמן שההשקעה בארץ לרוב תשאיר אותנו עם רווחים נמוכים, היא גם תחייב אותנו להתעסק עם שוכרים (חיפוש ובדיקת שוכרים פוטנציאליים, החלפת שוכרים אחת לתקופה, תקשורת ופתרון בעיות של הדיירים וכד'), ובנוסף גם תכביד עלינו הוצאות תחזוקה נוספות שישחקו את הרווחים עוד יותר.

בחו"ל, לעומת זאת, אנו יכולים להשקיע ללא כל כאב הראש הזה!

בהשקעה בחו"ל ניתן לקבל תשואות גבוהות יותר ומובטחות מראש בחוזה לשנים קדימה, ובנוסף – גם אין לנו צורך להתעסק כלל עם שוכרים.

ברוב המקרים ישנו חוזה שמסדיר שכל הוצאות התחזוקה יהיו מטופלות על ידי חברת הניהול מבלי שזה יפגע ברווחים שלך, והתשואה במלואה מובטחת מראש לא משנה מה קורה בנכס.

כל זה כבר נותן יתרון אדיר בפני עצמו להשקעה בחו"ל, אבל מה שרק מחזק את זה עוד יותר, זה העובדה שבחו"ל הנכסים הם גם הרבה יותר זולים. מה שאומר, שאתה לא רק מרוויח שם יותר, אלא גם שהכסף שלך קונה שם יותר! 

כדי להבין יותר טוב את הנקודה הזו, תחשוב על זה בצורה הזו:

כדי להרוויח בארץ כ-3,000 ₪ מהשכרת דירה, עליך לקנות דירה שעולה כ-1,000,000 ₪ לפחות!

לעומת זאת, כדי להרוויח את אותם 3,000 ₪ מהשכרה של נכס בחו"ל, מספיק לקנות נכס שעלותו כ-300,000 ₪ בלבד. כלומר, בהשקעה בחו"ל, הכסף שלך פשוטו כמשמעו, "שווה יותר" ומייצר לך יותר רווח!

כך שסכום שבארץ לא יקנה לך אפילו מחסן בלי חלונות בפריפריה, יאפשר לך לקנות בית פרטי בארה"ב שייצר לך רווח נאה.

אז שאפילו אם אתה מוכן להתפשר מרצונך על רווח נמוך (למרות שזה קצת טיפשי להרוויח פחות כשאפשר להרוויח הרבה יותר) – המציאות היא, שכדי להשקיע בנדל"ן בארץ אתה נדרש לסכום השקעה מאוד גבוה.

בחו"ל לעומת זאת, אתה יכול להשקיע החל מסכומים נמוכים וליהנות מרווח יפה מאוד.

בית פרטי בחו"ל יכול לעלות חמישית ממחיר של דירה בישראל, וזה יכול לפעמים לספק הזדמנויות חלומיות להשקעה, במיוחד כנגד מחירי הדיור החונקים בארץ.

זו גם אגב הזדמנות נהדרת למשקיעים מתחילים, מכיוון שזה מאפשר להתחיל להשקיע בקלות מסכומים די קטנים, ועדיין ליצור הכנסה חודשית יפה מהתשואה!

לסיכום…

כשמגיע הזמן להכריע איפה להשקיע – ההתלבטות המפורסמת, כפי שאתה רואה, אינה התלבטות כלל ?

בדיוק כמו שלפעמים בזמן טיול בחו"ל, אנחנו יכולים להסתובב ברחוב ולהיות מופתעים לטובה מעלות מחיה נמוכה של מוצרים בסיסיים, ולחשוב לעצמינו – "מה, באמת כזה זול פה?! בארץ זה היה עולה כפול!"…

אז זה בדיוק אותו הדבר גם עם עולם הנכסים והנדל"ן!

כל מה שאתה צריך, זה את צוות האנשים הנכונים מסביבך, כדי לעזור לך לאתר את ההזדמנות המושלמת עבורך להשקעה – כזו שתספק לך רווחים מובטחים, מקסימום ערך לכסף שלך, וביטחונות חזקים, שייתנו לך שקט נפשי נטו, ורווחים שנכנסים מדי חודש.

 

רוצה שנתאים לך אישית את ההשקעה הטובה ביותר עבורך, שתתחיל לייצר לך הכנסה למשך שנים קדימה, בצורה פאסיבית?

אם הבנת שהגיע הזמן לתת לכסף שלך לעבוד עבורך בצורה יעילה, זוהי ההזדמנות שלך לעשות את הצעד הראשון בדרך להשקעה איכותית שתהיה שלם איתה ב-100%!

מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים.


רוצה להשקיע את הכסף שלך בחכמה וליצור מקור הכנסה פאסיבית של אלפי שקלים בחודש, בעזרת השקעה רווחית וחכמה, שמתאימה לך?

הגיע הזמן לבנות את העושר שלך!
ההשקעה אינה דורשת התעסקות קבועה!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: