4 צעדים להצלחה כספית בזמן משבר
משבר הקורונה תקף לפני מספר חודשים ושיבש לכולנו את החיים…

אבל האם אפשרי לנצל את תקופת המשבר הזו כדי להתחיל להרוויח, ולשפר את המצב הכלכלי שלנו, במקום להרגיש שאנחנו רק סופגים פגיעה כלכלית?

מכל הפאניקה ברחוב ובחדשות, סגירה של עסקים ואבדן מקומות עבודה – נראה שהרבה מאוד אנשים מרגישים שאנחנו עוברים עכשיו "תקופה שחורה" שרק צריך לחכות שהיא תיגמר, לפני שנוכל להתחיל לחזור למסלול ולשקם את עצמינו מבחינה כלכלית.

אבל אתה יודע מה? האמת היא, שדווקא לחכות תהיה כנראה הטעות הכי גדולה!

גם בתקופה הזו – ואפילו אגיד, במיוחד בתקופה הזו –  אפשרי בהחלט לקבל החלטות כלכליות חכמות, ולקחת צעדים שישימו אותך בעמדה של יתרון, וייצרו עבורך יותר הכנסות וביטחון אישי.

מפחיד ככל שיהיה, המשבר הזה (ולמעשה כל משבר) הוא הזדמנות מצויינת לייצר עושר, אם רק מתמרנים בו בצורה נכונה, ומקבלים החלטות חכמות!

אז עכשיו, אני הולך לתת לך 4 כללי זהב להתנהלות כלכלית חכמה בזמני משבר:

כמה עקרונות פשוטים ושינויים קטנים בחשיבה, שיאפשרו לך להוציא את המקסימום מהתקופה הזו, ואפילו לבצע השקעה רווחית יותר מבזמנים רגילים.

לא צריך: ידע קודם או מיומנות יוצאת דופן.
כן צריך: מחשבה נכונה והסתכלות לעתיד.

מוכן להתחיל? הנה עיקרון מס' 1:

1.כשהשוק בבהלה, זה הזמן להיות רגוע – ולנצל בפשטות את המצב לטובתך

במצבים של "פאניקה" בשוק,  בין אם זה בגלל משבר בריאותי כמו שקורה עכשיו, אירוע עסקי כלשהו או שינוי כלכלי שנתפס כשלילי – הרבה פעמים, התגובה של השוק "יוצאת מפרופורציה", והופכת להרבה יותר חריפה ודרמטית ממה שהאירוע עצמו באמת מצדיק.

וזה בגלל, ש"הבהלה מדבקת".

שנה שעברה עלה לכותרות מקרה שנתן לנו דוגמא מצויינת לזה:

אילון מאסק עישן ג'וינט כשהתארח בפודקאסט, וכתוצאה ישירה מכך מניות טסלה צללו דרסטית ביותר מ-10%, באופן כמעט מיידי!

אז האם זה אומר שהחברה באמת איבדה כל כך הרבה משוויה העסקי האובייקטיבי, בזמן כל כך קצר? בוודאי שלא!

אנשים פשוט הגיבו בבהלה לאירוע נקודתי. ואחרי שהבהלה נרגעה, מניות טסלה התאוששו, ומי שהצליח להישאר רגוע ולראות את המצב בפשטות כפי שהוא באמת – הרוויח!

מסקנה

משברים מולידים הזדמנויות לקניית נכס כלכלי איכותי במחיר מוזל, בגלל אפקט הבהלה – ומי שמנצל את הזמנים האלה בצורה מושכלת, מרוויח.

 כשהשוק בפאניקה, החוכמה היא לא להישאב לבהלה – אלא להגיב בחוכמה וקור רוח לשינויים האלה בשוק, ולהרוויח מהם בעצמך בצורה שיטתית ומושכלת!

2. בשעת משבר, הכסף לא "נעלם" מהשוק – הוא פשוט זורם למקומות אחרים

זוכרים את חוק שימור האנרגיה משיעורי פיזיקה בימי התיכון העליזים? "אנרגיה לא נוצרת ולא נעלמת – אלא מחליפה צורה מסוג אחד לסוג אחר."

 אותו העיקרון נכון גם לגבי כסף בזמני משבר!

הקורונה בהחלט הביאה איתה מכה כלכלית לא פשוטה לתחומים רבים בעולם – מסעדות רבות נסגרו, ענף התיירות קפא לגמרי, משרדים עומדים ריקים כי אנשים עובדים מהבית, 90% מהטיסות מבוטלות, וכן הלאה…

אבל כל זה לא אומר שכסף הפסיק לזרום בעורקים של המשק. הוא עדיין מחליף ידיים ועובר ממקום למקום כמו תמיד – הוא פשוט עושה את זה בצורה קצת שונה מבדרך כלל!

החוכמה היא לדעת לזהות לאן הכסף כן ממשיך לזרום, ולעקוב אחריו.

גם עכשיו בזמן המשבר, יש לא מעט משקיעים ובעלי עסקים שממשיכים להרוויח כמו תמיד, ואפילו יותר מהרגיל!

כי אנשים עדיין מוציאים כסף על דברים כמו קניות באינטרנט, משלוחי אוכל, תרופות, מנויים לנטפליקס, וכמובן על שכר דירה וחשבונות דיור.

השאיפה שלך כמשקיע חכם צריכה להיות, להשקיע במשהו שאנשים תמיד יזדקקו לו! כך תוכל להבטיח, שאפילו בזמני משבר, תמיד יהיה קיים ביקוש עבור הנכסים הכלכליים שלך, והתשואה שלך לא תיפגע.

3. אל תחשוב רק על "הטווח המיידי" – אלא 10 שנים קדימה

אחת הטעויות הנפוצות בקרב משקיעים, היא חמדנות – לנסות להרוויח כמה שיותר בזמן כמה שיותר קצר.

וזה בגלל, שאותם משקיעים חושבים רק בטווח הקצר, ומנסים להתעשר במהירות ולהרוויח "הכל עכשיו".

חשוב ביותר לא לנסות להתעשר במהירות ולהרוויח "הכל עכשיו" – אלא להסתכל קדימה לעתיד, ולפעול בצורה חכמה והדרגתית, כדי ליצור את העושר שלך בצורה מצטברת.

סדרה של פעולות קטנות ונכונות שעושים לאורך זמן, תייצר לך סכומים מפתיעים בגודלם לאורך השנים. לעומת זאת, ניסיון לעשות סכום גדול בבת אחת, לרוב יביא לאכזבות ולאבדן כספים.

יש אימרה מוכרת של אנשים מנוסים בעניין הזה, שאומרת "מי שמנסה לעשות 'מכה', מקבל מכה."

במילים אחרות:

אל תנסה לעשות אקזיט בין לילה! השקע בנכסים שיניבו לך תשואות יציבות ובטוחות במשך הרבה שנים.

זכור:

המטרה הכי גדולה שלך כמשקיע, היא להשתמש בכסף שלך כדי להשקיע במשהו שאנשים יזדקקו לו תמיד – גם בזמני משבר, ורצוי בלי קשר לטרנד או בהלה רגעית כזו או אחרת.

מי שמחזיק בנכס נדל"ן מניב, תמיד יהיה הרבה יותר "חסין משברים" מאנשים אחרים, כי יש בידו משהו שעונה על צורך קיומי ובסיסי של כל אדם: הצורך לקורת גג.

4. צור לעצמך בסיס כלכלי חזק ויציב, באמצעות קבלת החלטות חכמות כבר מעכשיו

תבין משהו חשוב: בכל מה שקשור לכסף, השקעות, התנהלות כלכלית, ויצירת כסף בצורה חכמה – לעולם אי אפשר לחזות במדויק מה יקרה בעתיד.

אז כן, אפשר לנתח נתונים, להיעזר בתחזיות מומחים, לבצע הערכות מושכלות… אבל לעולם לא נדע בביטחון של 100% מה צופן לנו העתיד, ותמיד יכול לקרות בפתאומיות אירוע שיטרוף את כל הקלפים: וירוס שיצוץ משומקום, משבר, מלחמה, או אסון טבע.

לכן אתה צריך להגן על עצמך מראש, וליצור לעצמך בסיס כלכלי איתן הכי מוקדם שניתן.

ברמת הפרקטיקה זה אומר את הדברים הבאים:

השקע את כספך בחוכמה, אל תמנף יותר מדי, התמקד בלהגדיל נכסים שמייצרים כסף ולא חובות ש"זוללים" כסף – והכי חשוב: אל תחיה ממשכורת למשכורת בתקווה עיוורת ש"יהיה בסדר"!

מי שחי מחודש לחודש ואין לו בסיס כלכלי איתן – כמעט אוטומטית ימצא את עצמו במצוקה כלכלית בכל פעם שיופיע משבר כלשהו. אבל מי שיוצר לעצמו מקורות הכנסה נוספים, בתקופות כאלה נשאר רגוע בזמן שאחרים נחרדים.

כי הוא יודע שההחלטות החכמות שקיבל בנחת בזמן הנכון, עובדות עבורו עכשיו ומייצרות לו כסף, אפילו כשמסביב הכל מתערער.

זכור:

תמיד יהיה "משבר תורן" שישבש את החיים וישפיע על כולם במידה כלשהי (הממוצע הוא בערך אחת לעשור) –

אבל מי שחכם, פועל כבר עכשיו ומייצר לעצמו נכסים שנותנים לו ביטחון כלכלי ושלווה נפשית, הכנסה קבועה, ואי תלות במקום העבודה. וכמה שיותר מוקדם מתחילים לעשות את זה, ככה יותר מהר מגיעים לחופש כלכלי.

עכשיו זו ההזדמנות שלך לעשות את הצעדים האלו ולדאוג לעתיד ולחופש הכלכלי שלך ושל המשפחה שלך!

רוצה שביחד נבנה לך תוכנית אישית שתכלול את ההשקעות הטובות ביותר עבורך, כך שתתחיל לייצר לך הכנסה למשך שנים קדימה, בצורה פאסיבית?

אם הבנת שהגיע הזמן לתת לכסף שלך לעבוד עבורך בצורה יעילה, זוהי ההזדמנות שלך לעשות את הצעד הראשון בדרך להשקעה איכותית שתהיה שלם איתה ב-100%!

מלא את הטופס הבא ואנחנו נחזור אלייך עם כל הפרטים.


רוצה להתחיל להרוויח מהשקעה חכמה ולייצר לעצמך עתיד כלכלי בטוח עם הכנסה פאסיבית?

הגיע הזמן לבנות את העושר שלך!
ההשקעה אינה דורשת התעסקות קבועה!

מלא את הטופס הבא ואנו נראה לך כיצד אנו יכולים לעזור לך לעשות את זה.

מילוי הטופס אינו מחייב אותך לשום דבר.

שם פרטי:
מספר טלפון:
שעות נוחות ליצירת קשר:
הערות: